Echipa

Activitatea Centrului Local este asigurată de o echipă de cercetaşi adulţi (pe care noi îi numim lideri cercetaşi), care organizează activităţile şi întâlnirile cu copii, au grijă de bunul mers al Centrului Local, gestionează relaţia cu partenerii şi cu mass-media. Conducerea grupului nostru, conform regulilor organizaţiei noastre părinte, ONCR, este asigurată de un consiliu format din 5 persoane, alese de către cercetaşi la Adunările Generale ale Centrului Local.

Alături de consiliu şi de liderii de unităţi (care au responsabilitatea directă şi cotidiană a activităţilor cu cercetaşii), echipa noastră este formată şi din lideri care nu se ocupă în mod curent de copii, şi de adulţi în cercetăşie care nu şi-au asumat (încă) un rol cu responsabilitate în grup.

După 17 ani de activităţi, liderii noștri au o experienţă bogată în organizarea de activităţi cu copii și tineri. Echipa noastră creşte prin cercetaşi care, după terminarea liceului, au ales să intre în programul de pregătire pentru a deveni lideri cercetaşi.

Întreaga noastră echipă, la fel ca şi echipele similare din alte Centre Locale din ţară, este formată din voluntari.

 

Consiliul Centrului Local

Consiliul Centrului asigură conducerea Centrului Local. Este format, în general, din 6 persoane şi este ales de Adunarea Generală a Centrului Local, având un mandat de 3 ani.

  • Preşedinte de Onoare, membru fondator Ciprian Grădinariu
  • Trezorier, Nicoleta Mihălțan
  • Responsabil Resurse Umane: Carmen Pauleti
  • Responsabil Imagine și Comunicare, Florina Pauleti
  • Responsabil Programe, Marius Oancea
  • Secretar General, Adrian Cozma
  • Șef Centru Local, Andrei Avram

Lideri de unităţi

Lupişori (7 – 10 ani)

  • Carmen Pauleti (carmen.pauleti@albascout.ro sau 0757521625)
  • Ioana Popy Popa (ioana_popy@yahoo.com)
  • Adrian Mosora (adrian.mosora@gmail.com)

Temerari (11 – 14 ani)

  • Nicoleta Mihălţan (nico.mihaltan@albascout.ro)
  • Paul Mucea-Ştef (paul.mucea@albascout.ro)
  • Rareş Diodiu (rares.diodiu@albascout.ro)

Exploratori (15 – 18 ani)

  • Andra Pinguin Toth (andra@albascout.ro)
  • Marius Pătrat Oancea (marius.oancea@albascout.ro)
  • Florina Pauleti (florina@albascout.ro)
  • Andrei Yeti Avram (andrei.avram@albascout.ro)

Seniori (19 – 21 ani)

  • Andrei Yeti Avram (andrei.avram@albascout.ro)
  • Marius Pătrat Oancea (marius.oancea@albascout.ro)
  • Florina Pauleti (florina@albascout.ro)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *